22. 10. 2016 VYSOČINA CUP ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Tak jsme zase zvládli skoro nemožné a naše závody opět ukončili zdárně a úspěšně.
Přidali jsme si o kategorii navíc a o dvě disciplíny delší, ale stihli jsme vše a do jara
nám chybí jen trošku doladit a třeba už budou všichni spokojeni…

Sobotní polovinu dne, dne 22. října, trávili žďárští a přespolní plavci v našem krásném teplém bazéně. Na tradiční plavecké závody Vysočina cup k nám zavítalo 14 oddílů Čech a Moravy,
se svými 170 plavci a dohromady s 410 starty. Bazén byl plný, ale všichni se v pohodě vešli.
Tento závod byl určen mladým závodníkům, kdy nejmladší plavali 50-ti a 100 metrové disciplíny a starší 100 a 200 metrové tratě.

Limetkoví plavci si vyzkoušeli bazén relaxačního centru v závodním tempu a většinou se dařilo pokořit své vlastní osobní rekordy. Nejúspěšnější byly Zina Polívková (2005) a Nikola Neuerová (2004). Nikola se svými třemi starty, třikrát si vyplavala a brala medaili, dvakrát stříbrnou a jednu zlatou. Zina si dojela pro pár brambor, ale náladu si vylepšila na trati 200m prsa, kdy doplavala až na stupínek nejvyšší. Tato disciplína byla zároveň vyhlášena jako hlavní závod, plave se o pohár závodu a vyhrává nejlepší čas ve všech kategoriích. Zina udržela své několikaleté prvenství a opět porazila i starší a nesla domů pohár. Další úspěšnou závodnicí byla Katka Mičková (2004), svým výkonem na 200m Polohový závod si zajistila druhé místo a zvládla to v čase pod tři minuty. Je vidět, že holky si závod užily a i ostatní zvládli své disciplíny na jedničku a užívali si závodů v domácím prostředí a s domácí podporou.

NIKOLA NEUEROVÁ 2004 – 2. 100Z 1:19,0; 2. 100VZ 1:12,3; 1. 200P 3:11,8.

KATKA MIČKOVÁ 2004 – 4. 100Z 1:22,2; 2. 200PZ 2:55,2; 3. 100VZ 1:14,4.

KRYŠTOF ČERNÝ 2004 – 13. 100Z 1:38,4; 14. 100VZ 1:30,9; 5. 200P 4:03,4.

KRYŠTOF BRÁZDA 20004 – 14. 100Z 1:45,9; 15. 100VZ 1:31,2.

MATOUŠ POLEHLA 2004 – 15. 100Z 1:49,3; 16. 100VZ 1:40,4; 6. 200PZ 4:13,2.

ZINA POLÍVKOVÁ 2005 – 5. 100Z 1:22,3; 4. 200PZ 2:53,6; 1. 200P 2:59,0.

ADÉLA PETROVIČOVÁ 2005 – 15. 100Z 1:33,5; 13. 200PZ 3:14,0; 7. 200P 3:19,8.