10. 10. 2015 MEMORIÁL J. STARÉHO BLANSKO a VYŠKOVSKÝ HROŠÍK

Do vytížené plavecké soboty 10. října se tentokráte zapojili i mladší a všichni
vyrazili směrem ku Brnu. Starší si přispali a zajeli do Blanska na Memoriál J.Starého,
kde na padesáti a stometrových tratích zkoušeli svoje síly.
Tento závod byl pojat i jako kraulový trojboj ( 50, 100, 200 metrů volný způsob), kdy se sčítalo
bodové hodnocení výkonu za disciplínu. Od nás se ho zúčastnila Katka Mičková a zvládla to skvěle.
Ve své kategorii 2003-2004 si vyplavala 10. místo s krásnými 870 body.
Další úspěchy na sebe nenechaly čekat a kluci brali pouze a jedině stříbro.
Michal Zdražil na 100m polohový závod a Pavel Havránek na 50m prsa.
Mezi 19 oddíly se tedy naši starší neztratili a i ostatní výkony se ve výsledkové listině neztratili.

IMG_4195Jak se dalo vytušit, mladší byly vytaženy z postelí o hodně dřív, aby okusily chlorovanou vodu ve Vyškově. Místní Vyškovský hrošík ajeho 14 disciplín, byl cílem další žďárské minivýpravy. Plavalo zde 223 závodníků z 23 oddílů, což znamenalo přeplněný bazén a trošku vedro. V této velké konkurenci, kdy v každé disciplíně ve své kategorii plavalo okolo 50 plavců, naše holky zaplavaly skvěle. Zina Polívková a Adéla Petrovičová naprosto excelentně zajely
závod na 100m prsa. Zina prosvištěla start – cíl přímo stíhacím tempem a Adéla držela její tempo. Bohužel zapomněla v tom trysku na pravidla a špatný dohmat na obrátce ji zařadil do početných řad diskvalifikovaných. Pečlivé a bedlivé oči rozhodčích byly nekompromisní a tak v tomto závodě padla spousta diskvalifikací. Tímto si Adéla vybrala diskvalifikace až do konce roku a teď už bude jen a jen skvěle plavat a nebude přenechávat druhá místa jiným…
Vše si vynahradila ve štafetě na 4x50m VZ, kdy si naše 2 plavkyně našli 2 závodnice z Lašského sportovního klubu Frýdek – Místek a všem vypálily bazén a společnými silami tuto disciplínu vyhrály.

Takže druhou říjnovou sobotu lze označit za úspěšnou. A jen tak dál…