12. – 13. 12. 2015 POHÁR ČR JEDENÁCTILETÍ – BRNO

Žďárští plavci opět zářili
Sobota a neděle 12. – 13. prosince byla pro jedenáctileté vrcholným víkendem. Jedenáctiletí žďárští plavci v Brně plavali na nejdůležitějších závodech sezony Zimní Pohár ČR jedenáctiletých. Naši tři zástupci Katka Mičková, Nikola Neuerová, Pavel Havránek, bojovali v 25 -ti metrovém bazéně Tesly Brno. Společně se 163 stejně starými plavci ze 45 oddílů celé Moravy dokázali naši zaplavat svoje nejlepší výkony a vybojovat krásná umístění.
Nejžhavější želízko – stříbrné – ukořistila Katka Mičková v 800 metrové kraulové disciplíně. Závod ujela skvěle a v nádherném osobním rekordu. Druhé želízko vylovila Nikola Neuerová a to bronzovou medaili na 100 metrů prsa. Velmi blízko ke druhé medaili měla i na 200 metrů prsa, ale díky hromadné zastávce na 150 metrech, (kdy se holky rozhodly, že je hotovo (???), na které byla v pořadí druhá) neudržela už své pořadí a posledních 50 metrů dojela na pořád krásném čtvrtém, bramborovém, místě.
Další medailová umístění se bohužel už nepodařilo vybojovat, ale svými výkony se naši plavci dokázali udržet v lepší první půlce výsledkové listiny. To je v tak velké konkurenci velmi pěkným výsledkem a možná i příslibem do další sezóny, kdy se tento ročník již stane mladším žactvem a konkurencí jim bude nejenom Morava, ale celá Česká republika…