25. – 26. 5. 2019 KRAJSKÉ MISTROVSTVÍ STARŠÍHO ŽACTVA A DOROSTU – JIHLAVA, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

V důsledku rozhodnutí ČSPS v Praze došlo k rozdělení Krajského mistrovství. A tak se i starší dočkali (mladší mají odplaváno již 4. 5.). Ovšem nebylo se na co těšit, protože se potvrdilo, co jsme očekávali… Komorní sestava závodníků, v Jihlavě 79 a ve Žďáře 69, dala tušit průběh docela důležitých závodů… Půjčím si větu jihlavského trenéra Zdeňka Krčála: „Tyto kvalifikační závody

na MR ČR proběhly v pohodě, bez emocí, bez soupeřů, bez odpočinku (doplavu 200Z a za 10 minut plavu 100M ).“

Všema deseti jsme pro návrat do starých, dobře vyjetých, kolejí. Abysme se báli na závodech promluvit a slyšet šeptat děcka na startu, protože jsme se báli to ticho rušit … To jsme ještě nezažili. A to nemluvím o plavcích, co si neodpočinuli. To přece nejsou srovnatelné podmínky, jak na Pohárech a MČR, protože změna měla být proto, aby byli stejné podmínky. Ale není kraj jako kraj a u nás bylo zrušeno dobře fungující, pro náš malý kraj vyhovující systém kvalifikace na MČR a Pohár ČR. Snad se vedení umoudří a bude udoláno argumenty proti… Tak na podzim???

Ale dost už stížností a honem k tomu nejdůležitějšímu… Naši plavci a jejich výsledky. I přes zmiňované ztížené podmínky naše limetky vyplavaly 62 svých osobních rekordů. Úspěšní byli i z hlediska umístění (i když, v tomto počtu…). Celkem vylovili 22 prvních míst, 12 druhých a 15 třetích. Úplně nejúspěšnější byli naši nejstarší, a to Nikola Neuerová, David Sedlák, Zina Polívková a Pavel Havránek.

Ale i ostatní účastníci dokázali napnout všechny síly a zabojovat. A za toto vše děkujeme a přejeme, co nejvíc přijatých startů na MČR.

EE109F04-000213589IMG-1385

 

 

 

 

 

Oficiální výsledky Jihlava

Oficiální výsledky Žďár

Fotky