26. – 28. 6. 2017 OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE – BRNO

Jihomoravský kraj se stal znova organizátorem Olympiády a v Brně se tak setkalo okolo 4500 sportovců a trenérů. Bylo vyhlášeno 22 sportovních odvětví a jedna umělecká soutěž.

V Brně na Olympiádě dětí a mládeže v pondělí začali také bazénové plavecké soutěže. Olympiáda dětí a mládeže měla mezi závodníky vždy velkou prestiž, protože mladí plavci jsou součástí velkých krajských výprav. Dali se tedy opět očekávat vyrovnané souboje a kvalitní výkony!

První den za námi, první disciplíny a rozplavby taktéž…. Pavel, Nikola a Zina bojovali a vyplavali si první skvělé časy na Olympiádě. Nikola si na 100Z vyplavala 19. místo (1:18,12); Pavel také na 100Z 24. místo (1:24,69). Zina si vybojovala na 100Z diskvalifikaci a na 200PZ 12. místo (2:51,78).
Limetky užívejte a bojujte…

19510231_1894962684156703_6847458903205363978_n

Úterý – další příležitost, další výzva a další super výkony…Rozjeli to 200P a dařilo se… Pavel Havránek si vyplaval 21. místo s časem 3:09,40. Další na řadě byla Zina Polívková a ta si v rozplavbách časem 3:04,54 zasloužila účast ve finále a vylovila z brněnských vod 7. místo časem 3:01,80. Gratulujeme…
Další disciplínou byl 100VZ a tento start byl Nikoly Neuerové, ta svým časem 1:09,32 obsadila 24. místo.
Disciplínou všech byla znaková dvoustovková trať 200Z, kdy Pavel doplul na 24. místě (3:08,66), Nikola držela basu a také 24. místo (2:59,0) a Zina jim trochu ujela a svým časem 2:52,0 udržela 15. místo.
Naše limetky přidali pár bodíků Vysočině a zítra je všechny čekají poslední disciplíny těchto olympijských závodů.
Jdeme do toho všichni…

min (1)Středa byla třetím dnem a také posledním pro plavání a pro skvělé výkony našich plavců a plavců Vysočiny.
Svůj závod si odjel Pavel Havránek a stometrovou trať prsa doplaval na 22. místě v čase 1:28,25.
Nikola Neuerová si zajela sprintovou 50VZ a profrčela cílem s časem 0:29, 85 a tím vylovila 14.místo.
A i ve středu nejúspěšnější Zina Polívková a opět zavítala i do finále. Zina si časem v rozplavbách na 100P 1:25,20 vybojovala 5. místo a tím i účast ve finále.
Tam zaplavala v lepším čase 1:24,77, to stačilo na 8. místo.
Všem limetkovým reprezentantům děkujeme, krásný konec sezóny…