28. – 29. 5. 2022 KRAJSKÉ MISTROVSTVÍ MLADŠÍHO A STARŠÍHO ŽACTVA JIHLAVA

Také starší plavci si museli vyplavat nějaké časy k nominaci na Letní mistrovství ČR. Museli si ovšem dojet do jihlavského bazénu a tvrdě bojovat dva dny.

Letos se nepodařilo obhájit naše staré, dobré rozvržení těchto závodů. Kdy pro náš malý kraj bylo vše v pohodě a plavali všichni spolu. To se ovšem nelíbilo a bylo nařízeno, abychom plavali tak jako všude, aby byly spravedlivé a srovnatelné podmínky. Tím pádem jsou u nás dva ročníkově rozdělené krajské závody, kdy někteří plavci sotva opustí bazén, znova letí na start, protože je prostě málo závodníků. Holt malý kraj. Samozřejmě pro větší kraje s větším počtem závodících plavců je toto rozdělení nutné (i tak jejich závody končí v pozdních večerních hodinách), ale pro nás to teda opravdu výhodné a spravedlivé podmínky nejsou. Uvidíme, co nám povolí příště…

Našich 11 limetkových závodníků bojovalo s divokými jihlavskými vodami statečně a vyplavali si celkově 53 osobních rekordů. Přidali k tomu ještě pár medailových umístění (15 bronzových, 10 stříbrných a 10 zlatých míst). Skvělá bilance pro další soupeření a hlavně pro možnou účast na Mistrovství ČR.

VÝSLEDKY