8. – 9. 6. 2019 LETNÍ POHÁR ČR – MORAVA

DESETILETÍ – KOPŘIVNICE, JEDENÁCTILETÍ – PROSTĚJOV

Druhý červnový víkend byl ve znamení mistrovských pohárových soutěží. Pohár ČR desetiletých v Kopřivnici a do Prostějova se sjeli na Pohár ČR jedenáctiletých.

Skvělá organizace v obou místech zajistila kvalitní a spravedlivé zápolení. O diskvalifikace nebyla nouze, takže i mladší závodníci musí zapracovat na technice plavání a závodění…

POHÁR ČR „10“

Mladší si vyrazili dál a v Kopřivnici se sešlo 38 oddílů a 145 desetiletých závodníků. Naše limetky se kvalifikovaly v počtu 6 kousků, ale zapracovaly nemoci, neštovice, jiné kroužky a závodit odjeli pouze tři. A ti si to patřičně užili. Jmenovitě Nella Hrubá, Veronika Červinková, Tomáš Kejval, všichni ročník 2009. Kromě dvou startů, ostatních 14 proměnili v osobáky a to v takové osobní rekordy, že jim dokázali vybojovat úžasná umístění. 6x druhé, jednou třetí a 1x zlaté, první místo, to můžeme nazvat „plaveckými žněmi“. Každý si odvážel nějaký cenný kov na krku. Nejúspěšnější z těchto tří statečných byla Verča se svojí kompletní sadou medailí a ještě dvou stříbrných. Všechna umístění byla úžasná a skvělá a za tuto reprezentaci na nejvyšší soutěži ve své kategorii patří velká gratulace a obrovský dík.

POHÁR ČR „11“

Do Prostějova se kvalifikovala také trojice žďárských limetek, Karolína Marková, Matouš Černý, Honza Šebesta. V jejich podání padlo5 osobních rekordů a svými výkony se umístili většinou ve druhé desítce výsledkové listiny a zakusili i diskvalifikaci, svorně všichni.

Nejlepším výkonem bylo 8. místo Matouše Černého na 200P. Jinak parádní výkony byly další závodní zkušeností na větších závodech a za reprezentaci veliké díky.