LETNÍ SPORTOVNÍ SOUSTŘEDĚNÍ HERLÍKOVICE

Poslední krásnou a slunečnou srpnovou sobotu se naši plavci vrátili do svých opuštěných pelíšků a zajisté měli na co vzpomínat. Soustředění letos proběhlo sice v komorním pojetí, kdy nevíme, jakou příčinou bylo rozhodnutí skoro všech, že do oddílu budou patřit zase možná až od září. Ale ti co dojeli, nezapomenou…

Každodenní ranní rozcvičky a následující snídaňové švédské stoly byly okořeněny téměř každodenní jízdou na lanovce na rozhlednu Žalý ve výšce 1019 metrů nad mořem odkud startovalo cyklistické vrchařské putování zpestřené horskými etapami např. až do výšky 1397 m.n.m. na Vrbatovu boudu, plněním úkolů na naučné interaktivní stezce na Benecku, návštěvou zámeckého areálu ve Vrchlabí a sídla budovy CHKO-Krkonoše na jejíž výstavbě jsme se podíleli radou před třemi roky, kdy vrcholem byl strmý adrenalinový cross-country sjezd Mísečky-Špindl a samozřejmá pravidelné návštěvy místního koupaliště, kde se žďárští plavci stali průkopníky sjezdu na skluzavce a nakonec to naučili téměř celé osazenstvo pláže tohoto koupaliště. Kdo nezdolal pěšky místní sjezdovky Bubákov, Žalý a spol. neví jaký je to z nich krásný pohled na velikány a i celé pohoří Krkonoš a kdo nesjel tolikrát co my místní rychlostní bobovou dráhu, ten neví, proč se sem pravidelně každé tři roky vracíme!!! To, že jsme najeli v náročném horském terénu 150 km a další kilometry jsme naběhali a naplavali, tak to svědčí o tom, že jsme soustředění vzali letos opravdu vážně.

Všem se nám na horském soustředění líbilo, naučili jsme se co je to týmová spolupráce ve vysoké rychlosti a to jak na kole, pěšky i při plnění úkolů v rámci různých sportovních her, všichni jsme nabitý týden ve zdraví přežili a jak jsme si (trenéři i závodníci) nakonec navzájem řekli – byli jsme v Herlíkovicích moc rádi!!!

Nelze nepřipomenout nejlépe „vytuněného“ limetkového jezdce, kterým byl, ač se ostatní také snažili, na 100% Víťa Kostečka. To limetkové kolo, doplňky a i ponožky zvládl…JJJ

Naši plavci zvládli i suchou přípravu na jedničku, pár karambolů bylo, ale všichni přežili. Bylo najeto dohromady více než 150 km, které si všichni náležitě užívali.

fotky